יום עיון בגבעת חביבה

יום עיון בגבעת חביבה
עידו צמח

מכשולים וחסמים בדרך לשיתוף פעולה פוליטי יהודי-ערבי בישראל
יום עיון בגבעת חביבה, 24 באוקטובר 2019

התנהלותן של שתי מערכות הבחירות האחרונות — כאשר המערכה השלישית עוד הייתה בגדר אקדח תמים על השולחן במערכה הראשונה – מעמידה בפני אנשי היוזמה הדמוקרטית היהודית ערבית את השאלה אם הגיעה השעה לעבור למסגרת פעולה פוליטית. הדיון שקיימנו בחודש אוקטובר האחרון בנושא ההיתכנות של מהלך כזה הבהיר בחדות את נתוני המצב, את המכשולים, אבל גם את ההבטחה הגלומה בו.

פתח דוד הראל, מראשוני היוזמה ופעיליה, וחבר ועדת ההיגוי שלה. דוד הוא פרופסור למדעי המחשב במכון ויצמן למדע, חתן פרס ישראל לשנת תשס”ד (2004) וסגן נשיאת האקדמיה הישראלית למדעים.
לדברי הפתיחה של דוד הראל

אחריו דיברו:
סמי סמוחה, פרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה, חוקר את היחסים העדתיים והאתניים בחברה הישראלית, וחתן פרס ישראל 2008. סמי הוא איש ציבור ואקטיביסט, חבר המועצה הציבורית של ארגון בצלם.
לדבריו של סמי סמוחה

ד”ר מוחמד דראושה הוא פעיל חברתי ופרשן פוליטי, מומחה ליישוב סכסוכים ובעיקר בכל הנוגע למיעוטים לאומיים ואתניים. הוא מנהל את תחום התכנון, השוויון והחיים משותפים בגבעת חביבה, ועמית מחקר במכון הרטמן. לשעבר מנכ״ל משותף של יוזמות קרן אברהם.
לדבריו של מוחמד דראושה

ד”ר ת׳אבת אבו ראס, ממייסדי היוזמה הדמוקרטית המשותפת, הוא מומחה בגיאוגרפיה פוליטית, חוקר של יחסים אתניים, ובעיקר יחסי יהודים ערבים. לימד באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת ספיר, היה מנהל סניף עדאלה בנגב, ובשנים האחרונות הוא מנכ״ל שותף ב”יוזמות אברהם”.
לדבריו של ת’אבת אבו ראס

דן יעקבסון, ממייסדי היוזמה הדמוקרטית המשותפת ופעיליה, הוא פרופסור (אמריטוס) למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב ולימד במכללה למנהל, מומחה להתנהגות ארגונית בלימודי עבודה.
לדבריו של דן יעקבסון

בסיום הדברים אנו מביאים את נייר עמדה של יניב שגיא, יו”ר הנהלת מר”צ ומנכ”ל גבעת חביבה, המרכז לחברה משותפת והמרכז היהודי-ערבי לשלום, שנבצר ממנו להיות נוכח בדיון עצמו.

אנו מתכוונים לפתוח בהקדם את האתר לתגובות. קולכם חשוב.
ל.ד.

דילוג לתוכן