למי להצביע ואיך להשפיע

הזמנה לכנס ב- 23.02.2021 בשעה 20:30

 

לתומכינו שלום רב.

גם לקראת הבחירות הרביעיות המתרגשות עלינו שוררת מבוכה, ורבה ההתלבטות בקרב רבים במחנה השמאל-מרכז, במיוחד בצל בגידת “כחול לבן” בבוחריה, היפרמות ה”רשימה המשותפת” במתכונתה הנוכחית, ואי הוודאות הרבה לגבי סיכוייהן האלקטורליים של העבודה ומרץ.

זה הזמן  לקיים דיון בשאלה הצבעה אסטרטגית או הצבעה ערכית? ולבחון אותה בהקשר האקטואלי. אנו גם קוראים לכם להצטרף למהלך פומבי שיזמנו.

ביום שלישי, ,23.2, בשעה שמונה וחצי בערב, נערוך כינוס של תומכינו, בזום.

לחצו כאן למפגש

 

בתוכנית:

ת’אבת אבו ראס: עדכונים לגבי ההתפתחויות האחרונות במפלגות הרלבנטיות לציבור תומכינו (הן בפוליטיקה הערבית, והן בפוליטיקה היהודית);

יאיר צבן: על סוגיית ההצבעה האסטרטגית – פתיח תאורטי ודיון עם המשתתפים.

מילאת ביברמן:  פניה פומבית לראשי המפלגות. בכוונתנו לקיים מהלך פומבי שנועד להנכיח בשיח הבחירות בקול צלול וברור את הערכים שלשמם התכנסנו, וקוראים לכולכם לתמוך בו. נוסח הפנייה מצורף להלן. את הערב ואת הדיון ינחה פרופ’ דוד אנוך

נשמח לראותכן/ם!

*שימו לב שהפעם אין צורך בהרשמה מיוחדת – די בהקלקה על הלינק; נשמח אם תוודאו שגם אלה מחבריכם וחברותיכם הנמנים עם תומכינו יודעים על המפגש.

בברכה,

מזכירות היוזמה הדמוקרטית המשותפת

 

טיוטת פנייה לראשי מפלגות, פברואר 2021

לקראת הבחירות הקרובות, היוזמה הדמוקרטית המשותפת פונה אל מנהיגי.ות מפלגות שהן במידה רבה שותפות לדרך, כדי שיצהירו על מחויבות להקמת שדולה לשותפות פוליטית פרלמנטרית יהודית-ערבית בכנסת הבאה, מיד לאחר הבחירות.

שדולה כזו תהיה מושתתת על ההבנות הבאות:

(1)   מחוייבות לעקרונות בסיסיים של חירות ושוויון, של צדק חברתי והגנה על זכויות אדם, של שלום ושל שלטון החוק.

(2)   הכרה בחברי.ות הכנסת של כל המפלגות הערביות כשותפים.ות פוטנציאליים.ות לגיטימיים.ות לפעילות פרלמנטרית, ואפס סובלנות לדה-לגיטימציה כלפיהם.ן.

(3)   הכרה בכך שהיבט מרכזי בזהותם.ן של אזרחים.ות ערבים.ות רבים.ות הוא היותם.ן בני.ות הלאום הפלסטיני, שהיבט זה ראוי לכבוד פוליטי, ושאין הוא סותר את ההיבט הציוני בזהותם.ן של רבים.ות מאזרחי.ות המדינה היהודים.ות.

(4)   מחוייבות למציאת פתרונות לבעיות היומיומיות בחברה הערבית – בראש ובראשונה לבעיית הפשיעה האלימה בה – על יסוד מחוייבות שוויונית של המדינה לבטחון כל אזרחיה.ותיה ולרווחתם.ן.

(5)   מחוייבות למאבק לסיום הכיבוש ובהפרה השיטתית של זכויות אדם שכרוכה בו, ומאבק למען קידום האפשרות של הסדר צודק המבוסס על פתרון שתי המדינות.

היוזמה הדמוקרטית המשותפת פועלת מזה מספר שנים לשותפות פוליטית יהודית-ערבית, ברוח עקרונות של צדק מדיני, אזרחי וחברתי. ליוזמה מעל אלף תומכים.ות מכל שדרות החברה הישראלית, יהודים.ות וערבים.ות, ובהם דמויות מובילות באקדמיה, בתרבות, ובפעילות חברתית.

דילוג לתוכן