עדכונים

להלן נוסח המייל שנשלח לתומכי היוזמה הדמוקרטית המשותפת ב 30/1/20

שלום רב,

שלוש מערכות הבחירות שיבשו את החיים במדינה בתחומים רבים. כתנועה אזרחית יכולנו רק לקרוא לציבור לממש את זכותו האזרחית ולהצביע עבור מפלגות שחרתו על דגלן את המחויבות לשלום, לשוויון ולצדק.

מערכות בחירות אלה עמדו בסימן שינויים גדולים בהרכב המפלגות, ביצירת גושים ובפרוק שותפויות. אחת התוצאות הקשות הייתה העלמות הנציגות הערבית במפלגות השמאל והמרכז. לנוכח מציאות זו גובר ההכרח ליצור חזית פוליטית יהודית-ערבית.

פרסום “עסקת המאה” של הנשיא טראמפ בעיצומה של מערכת הבחירות נועד להטות את תוצאות הבחירות לטובת הימין ולממש את חזונו. הוא מתיר לישראל לספח מיידית את כל ההתנחלויות וגם שטחים נרחבים נוספים, ומציע לבחון את האפשרות להעביר ישובים ערביים מזרחה לקו הירוק. תכנית אימתנית זו עלולה להטביע בדם את האזור כולו.

אנו רואים חובה לעצמנו להגיב, ומעדכנים אתכם בשורה ראשונה של מהלכי התנגדות ומחאה:

א. ב-28.1.19 , ערב פרסום התוכנית, שלחנו מכתב פתוח לנשיא טראמפ  ובו הבענו את התנגדותנו הנחרצת והמנומקת לתוכניתו. מטרת המהלך להשמיע את קולם של חוגים רחבים בחברה הישראלית ולתת ביטוי לחזון של שיתוף פעולה יהודי-ערבי פוליטי שוויוני. המכתב מופיע באתר היוזמה בעברית, ערבית ואנגלית. אנא שתפו את המכתב דרך הרשתות החברתיות ורשימות התפוצה שלכם כדי לסייע בהבאת המהלך לידיעת הציבור.

ב. כדי לתת ביטוי להתנגדות של כולנו ל”עסקת המאה”, אנחנו מתכוונים לפרסם את המכתב הגלוי לטראמפ, בקיצורים המתבקשים, כמודעה בעיתון, לא בחתימת נציגים של הקבוצה בלבד, אלא בשם כול אחד ואחד מאיתנו. אנא אשרו במיל חוזר  עד יום שלישי 4/2/20  את הסכמתכם לצרף את שמכם למודעה ולהשתתף במימונה.

ג.  ביום שני 17/2/20 בשעה 17:00 תפגש משלחת הזדהות מטעמנו עם ראש עיריית טייבה כדי להביע סולידריות עם האזרחים הערבים שבינינו. אנא הרשמו למשלחת באמצעות הודעה במיל חוזר

התגייסותכם חשובה!

בברכה,
מזכירות היוזמה הדמוקרטית המשותפת
www.jdi.org.il